(Polski) Jak Cię widzą inni ludzie? Tydzień 2.

Sorry, this entry is only available in Polish.

Ten artykuł pochodzi z Książki dla Ciebie. Jeśli szukasz pomocnika, który pozwoli ci odkryć własne, najlepsze odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania, to ta książka jest dla ciebie. Ona nie opisuje, lecz działa wraz z tobą, w miarę jak ją czytasz i wypełniasz rysunkami, opowiadaniami czy przemyśleniami. Dodatkowo teraz 448 stron inspirujących ćwiczeń i anegdot dla czytelników bloga dostępnych jest z rabatem 50%. Wystarczy że, na stronie wydawnictwa Rebis, podasz kod tastywayoflife.
Ewa Mukoid on EmailEwa Mukoid on FacebookEwa Mukoid on LinkedinEwa Mukoid on Youtube
Ewa Mukoid

Coach PCC ICF, mentor, założycielka Instytutu Mukoid. Doktor nauk humanistycznych, filozof i przedsiębiorca, autorka książek i artykułów. Praktykuje coaching jako filozofię sensownego życia i sztukę szczęścia. Od 2000 roku prowadzi procesy rozwojowe oraz mentoring dla osób, zespołów i organizacji, które chcą wzmacniać swoją efektywność i kreatywność, rozwijając umiejętności osiągania satysfakcji (radości) poprzez świadome i twórcze rozwijanie swoich zasobów. Autorka Książki dla ciebie, z której pochodzi cykl “W 12 tygodni do Twojego wymarzonego roku 2018.”


 • O kurczę, brzmi niezwykle ciekawie! Już kiedyś na jakiś warsztatach robiłam te ćwiczenia. Ale chyba zrobię jeszcze raz. Ciekawe, co się zmieniło… I czy w ogóle coś?:)

  • To pewnie zależy jak dużo czasu upłynęło i co się w tym czasie wydarzyło w Twoim życiu… 🙂

 • Justyna Zimny-Frużyńska

  Nie widzę celu głównego ćwiczenia. Co ono mi da? Bo robi po kolei i co z tego wynika? Chyba czegoś nie rozumie.

  • Dziękuję za szczery komentarz. Być może brakuje Ci kontekstu całej kategorii, w której ukazywać się będą cyklicznie te zestawy ćwiczeń.

   Czujesz, że zmiana byłaby dla
   ciebie dobra, jesteś zainspirowany historiami innych ludzi i chciałbyś
   iść w ich ślady, ale coś cię blokuje? Jeśli tak, to przede wszystkim
   chciałbym cię uspokoić. To bardzo typowa sytuacja, której sam
   nieustannie doświadczam w różnych obszarach.
   A po drugie, i ważniejsze – można sobie z tym poradzić. W tej
   kategorii poznasz praktyczne wskazówki coachów i psychologów, które
   pomogą ci dokonać pozytywnej zmiany w sferze mentalnej. A to dlatego, że
   to tam należy szukać większości barier skutecznego działania.

   A skuteczną zmianę można zacząć tylko od lepszego poznania samego siebie. O tym są dwa pierwsze artykuły w cyklu.

   Czy teraz ma to większy sens?

   • Justyna Zimny-Frużyńska

    Panie Tomaszu to ja jednak jestem nienormalna, bo nie czuje potrzeby zmian mentalnych, jedyne co chciałabym zmienić to wysokość zarobków – pracuje nad tym 🙂 i samochód na taki który byłby mniej wredny. Nie mam odczucie, że coś lub ktoś mnie blokuje, realizuję się, mam bliskich którzy mnie wspierają, wiem jakie mam cele bliższe i dalsze. Bariery zostały pokonane jakiś czas temu, ale fakt przyłożyła do tego rękę świetna trenerka z która dane mi było popracować. 🙂 ale artykuł bardzo fajny!

    • No to świetnie! Gratuluję! W takim razie pozostaje mi życzyć większych zarobków i lepszego samochodu. Ale tego ten artykuł absolutnie nie gwarantuje 😉

 • Bardzo lubię poznawać siebie, a testy są ku temu bardzo pomocne. Takie zastanawianie się nad otwartymi pytaniami pomaga odkryć coś nowego, takie nagle WOW, to ja tak mam? 🙂

  • Co było Twoim WOW ostatnio?

   • Robiłam jakiś test archetypów. wyszło, że jestem gromadzicielką. Na początku się zdziwiłam, bo ja nie zbieram rzeczy, raczej selekcjonuje i oddaję lub wyrzucam. Ale jak przeczytałam opis, to okazało się, że właśnie w życiu tak się zachowuję i takimi zasadami się kieruję

 • Brzmi ciekawie, chociaż nie do końca rozumiem puentę 🙂

Related Posts