(Polski) Mam dosyć protestów lekarzy. I sam protestuję przeciwko łamaniu praw Małych Pacjentów.

Sorry, this entry is only available in Polish.

(Polski) Myślisz o pamiątkowej sesji ciążowej lub ze swoim Maluchem?

Te chwile warto uwiecznić, bo mijają taka szybko... Zobacz zdjęcia, jakie zrobiła dla nas Roksana Wąż. Gdybyś zdecydowała się na równie bajeczną sesję fotograficzną, w którą Roksana z pewnością włoży całe swoje serce, to na hasło Tasty Way of Life otrzymasz 10 dodatkowych zdjęć gratis. Kibicujemy Roksanie, bo ma naturalny talent i bardzo dba o swoich klientów. Sesje możliwe na terenie całego kraju.
Zobacz także / Related post
Tomasz Smaczny on EmailTomasz Smaczny on FacebookTomasz Smaczny on InstagramTomasz Smaczny on Linkedin
Tomasz Smaczny
Cześć! Nazywam się Tomasz Smaczny. Naprawdę. No to już wiesz, dlaczego kocham smakować życie! Lubię doświadczać, odkrywać i uczyć się o świecie, który mnie otacza. W ciągu 40+ lat przeżyłem całkiem sporo… i ciągle mi mało. W moim przekonaniu smaczny sposób na życie jest na wyciągnięcie ręki dla każdego. Dla Ciebie również! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do Intro.
  • Elisja

    Rozumiem Pana trudne przeżycia, ale gdyby opracował Pan na jednym z oddziałów choćby tydzień zrozumiałby Pan, że niewłaściwe, w Pana ocenie, zachowania zazwyczaj są efektem ciągłego przepracowania i braku wystarczającej ilości personelu. Naprawdę większość to dobrzy ludzie, ale zrezygnowani brakiem zmian i ciągłym obwinianiem ze strony pacjentów za całą sytuację w systemie opieki zdrowotnej. Jednocześnie chciałabym zwrócić uwagę, że określenie Służba Zdrowia nie funkcjonuje w polskim prawie od 1999 roku. Pozdrawiam i życzę, by kolejne spotkania z przedstawicielami ochrony zdrowia były nieporównywalnie lepsze. P.s.A protest lekarzy oczywiście opiera się na wzroście nakładów na ochronę zdrowia, ale także na m.in. zmniejszeniu ilości biurokracji, która często zajmuje 90% czasu spędzonego w pracy, co przekłada się na pośpiech, frustrację i brak czasu na spokojną rozmowę z pacjentem. Proszę mi wierzyć, że przyjście do pracy po studiach medycznych jest dość trudnym zderzeniem wyobrażeń z rzeczywistością. Mimo pasji i zaangażowania nie zawsze zdążę wykonać wszystko tak jak powinnam – choćby nie zdążę uprzedzić chorego o badaniu zanim zostanie na nie zabrany, bo muszę najpierw wyprosic pilny termin u radiologow, ustalić z sanitariuszką transport i wykonać podobne rzeczy u pozostałych 7 chorych zgodnie z zaleceniami z obchodu. Telefon w pokoju lekarskim jest jeden, drukarka jedna, komputery cztery, a lekarzy siedmioro, a każde skierowanie na badanie, wyniki badań itp mogę uzyskać tylko mając dostęp do komputera. Nadmienię, że pracuję w dużym szpitalu, który dostaje najwięcej pieniędzy w województwie, więc boję się myśleć jak jest w biedniejszych placówkach…

    • Dziękuję za ten komentarz. Znam ten problem z relacji członków mojej rodziny, którzy wiele lat przepracowali w Szpitalach Dziecięcych. Niemniej chciałem tym artykułem zwrócić uwagę, że z perspektywy rodzica czy pacjenta, jestem już zmęczony takim tłumaczeniem. Tak jak mojego klienta nie interesuje, czy szef oczekuje ode mnie siedzenia po nocach nad prezentacjami, tylko interesuje go dostarczenie obiecanego efektu, tak i ja nie godzę się na niewłaściwe zachowania personelu medycznego. Bo inaczej nic nigdy się nie zmieni. A tak przynajmniej personel Opieki Zdrowotnej ma argumenty w walce o swoje sprawy (że to wpływa na zadowolenie pacjentów). Czy jednak daje im to prawo do gorszego traktowania pacjenta? Moim zdaniem – nie.
      Polecam też przeczytać Post Scriptum do tego artykułu, które dopisałem dzisiaj (12/01/2018)

Related Posts

Bum cyku cyk or half-year birthday song

Bum cyku cyk or half-year birthday song

Sorry, this entry is only available in Polish.
Read More
First child born on Mars

First child born on Mars

Sorry, this entry is only available in Polish.
Read More
Who are you sleeping with?

Who are you sleeping with?

Sorry, this entry is only available in Polish.
Read More
And what if my daughter is a lesbian?

And what if my daughter is a lesbian?

Sorry, this entry is only available in Polish.
Read More
Are you a Perfect Housewife?

Are you a Perfect Housewife?

Sorry, this entry is only available in Polish.
Read More