Moja historia

Nazywam się Tomasz Smaczny.
Jestem ciekawym tatą.

Pomagam mamom i tatom małych dzieci podejmować najlepsze decyzje dotyczące opieki i wychowania swoich pociech. Nawet jeśli nie mają wiele czasu. Żeby poczuli się spokojniejsi i bardziej spełnieni jako rodzice.

Dlaczego to robię?

Żyłem intensywnie.

W ciągu 40+ lat przeżyłem całkiem sporo. Przez siedemnaście lat zajmowałem się marketingiem i reklamą w dużych korporacjach. Zarządzałem kilku i kilkudziesięcioosobowymi zespołami, również w środowisku międzynarodowym. Byłem pochłonięty konfkolami, dedlajnami, kolacjami służbowymi i ciągłymi wyjazdami. Poza pracą zdobywałem Koronę Ziemi, do której ukończenia brakuje mi tylko Everestu. Podróżowałem na wszystkie kontynenty, łącznie z Antarktydą. Jeździłem na nartach, nurkowałem, skakałem ze spadochronem i pływałem na wakeboardzie. Ukończyłem maraton i 1/2 Ironmana. Uzyskałem też certyfikat coacha organizacji ICF. Jak widzisz, działo się…

Aż w wieku 41 lat po raz pierwszy zostałem ojcem.

Na świat przyszła Tosia… I świat się zatrzymał… Postanowiłem przerwać pracę, żeby być bliżej niej, spędzać więcej czasu z rodziną i rozwijać się jako tata. Na urlopie rodzicielskim spędziłem niemal rok. Bardzo chciałem jak najlepiej zrozumieć tę małą istotkę, która pojawiła się w moim życiu. Dotrzeć do niej, nawiązać relację. Podświadomie czułem, że im wcześniej zacznę budować z nią więź, tym silniejsza będzie ona w przyszłości.

Nie ufałem swojej męskiej intuicji, więc chciałem się jak najwięcej dowiedzieć. Wertowałem książki, czytałem blogi, sięgałem do źródeł polskich i zagranicznych. Starałem się znaleźć wiedzę i poznać umiejętności, które pomogłoby mi jak najbardziej zbliżyć się do mojej córki i pomóc jej w bezpiecznym odnalezieniu się w nowym dla niej świecie. Szperałem zawsze do momentu, w którym już wiedziałem, jaką decyzję chcę podjąć. Swoimi prywatnymi odkryciami i przemyśleniami zacząłem dzielić się na blogu. Bez większego planu na to, co z tego wyniknie. Aż przyszedł moment przełomu…

Pierwszego dnia po powrocie do pracy zostałem zwolniony.

Byłem zszokowany obrotem sytuacji a przy okazji zrozumiałem też, co czują mamy wracające z macierzyńskiego. Przyszedł czas trudnego wyboru. Wracać do korporacyjnego świata w jakimś innym miejscu, co da rodzinie bezpieczeństwo finansowe? Czy zrealizować własne marzenie o projekcie zawodowym, który da mi mnóstwo satysfakcji i realnie przysłuży się innym ludziom? Wybrałem to drugie. Wybrałem smaczny sposób na życie – Tasty Way of Life.

Chcę wykorzystać swoją ciekawość i upór w poszukiwaniu wartościowej rodzicielskiej wiedzy z korzyścią dla innych rodziców małych dzieci.

W internecie jest mnóstwo informacji niewiadomego pochodzenia. Bardzo często są to artykuły anonimowych autorów pracujących dla dużych portali. Znalezienie rzetelnych źródeł, które pomagają w odpowiedzi na setki rodzicielskich pytań, nie jest proste. A przecież często potrzebujemy mieć odpowiedź na już. Musimy rozwiązać szybko konkretny problem, dokonać jakiegoś ważnego wyboru.

Chcę pomóc mamom i tatom małych dzieci podejmować najlepsze decyzje dotyczące opieki i wychowania swoich pociech. Nawet jeśli nie mają wiele czasu. Żeby poczuli się spokojniejsi i bardziej spełnieni jako rodzice.

Jak konkretnie skorzystasz, śledząc bloga?

  • Otrzymasz konkretną wiedzę i umiejętności rodzicielskie, pomocne w swoich codziennych wyzwaniach. Porady przeznaczone są przed wszystkim dla rodziców maluchów do lat trzech, ale często mają zastosowanie też do starszych dzieci. Do Twojej dyspozycji są również specjalne Pomocniki. Sprawdź, czy któryś przyda Ci się już teraz. Mam nadzieję, że zwiększą Twoją pewność siebie, satysfakcję i spokój. Razem damy radę!
  • Mam też nadzieję przekonać Cię, że zaangażowane ojcostwo jest być może najsmaczniejszym sposobem na życie. Bo dzięki uważnemu byciu z dzieckiem można czerpać radość z drobnych zdarzeń na co dzień i nie żałować, że nas nie ma gdzie indziej. Podzielę się z Tobą osobistymi refleksjami z ojcowskiego punktu widzenia. A mamy będę namawiał do włączenia partnerów w rodzicielstwo od pierwszego dnia.
  • Poznasz również inspirujące historie rodziców, którzy znaleźli sposób na smaczne życie i mimo obaw i przeciwności zdecydowali się go zrealizować. A od zawodowych coachów dostaniesz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w realizacji własnego wymarzonego projektu. Bo szczęście można dziecku pokazać tylko na swoim przykładzie.

Kontakt i współpraca

Być może masz sugestie, pomysły albo komentarze, którymi chciałbyś się ze mną podzielić. A może masz pomysł na wspólny projekt – non-profit, barterowy albo komercyjny. Moje 17 lat doświadczenia w marketingu i reklamie dużych korporacji z pewnością zaowocuje odpowiedzialną, kreatywną współpracą i zrozumieniem wzajemnych potrzeb. Nie wahaj się, z przyjemnością przeczytam Twoją wiadomość i obiecuję na nią odpowiedzieć. Pisz na: tomasz@tastywayoflife.com

Cieszę się z Twoich odwiedzin i dziękuję za zaufanie!

Tomasz Smaczny