Moja historia

Nazywam się Tomasz Smaczny.
Jestem ciekawym tatą.

Pomagam mamom i tatom małych dzieci podejmować najlepsze decyzje dotyczące opieki i wychowania swoich pociech. Żeby poczuli się spokojnie, kompetentnie i bardziej spełnieni jako rodzice.

Jak to robię?

  1. Jako pierwszy w Polsce konsekwentnie promuję filozofię rodzicielską RIE (czytaj raj). Pokazuję, że między surowym a bezstresowym wychowaniem jest droga pośrednia. Granice naprawdę można stawiać z miłością i szacunkiem. Wyjaśniam, że nie musimy wybierać między ciągłą bliskością z dzieckiem a brakiem zainteresowania tym, co się z nim dzieje. Wystarczy tyle ingerencji rodzica w sprawy dziecka, ile rzeczywiście potrzebuje.
  2. Rozwijam program “Pierwsze 100 Dni z Maluszkiem”, czyli kurs wideo dla młodych rodziców o tym, jak spokojnie i kompetentnie zaznajomić się z Maluszkiem i dostosować do zmian. Wraz z położną Moniką Wójcik, zwyciężczynią najbardziej prestiżowego konkursu w Polsce, przystępnie omawiamy i pokazujemy wszystkie aspekty istotne w pierwszych tygodniach życia dziecka. Według mojej najlepszy wiedzy, jest to jedyny tak kompleksowy program online dla młodych rodziców.

Dlaczego to robię?

Żyłem intensywnie.

W ciągu 40+ lat przeżyłem całkiem sporo. Przez siedemnaście lat zajmowałem się marketingiem i reklamą w dużych korporacjach. Zarządzałem kilku i kilkudziesięcioosobowymi zespołami, również w środowisku międzynarodowym. Byłem pochłonięty konfkolami, dedlajnami, kolacjami służbowymi i ciągłymi wyjazdami. Poza pracą zdobywałem Koronę Ziemi, do której ukończenia brakuje mi tylko Everestu. Podróżowałem na wszystkie kontynenty, łącznie z Antarktydą. Jeździłem na nartach, nurkowałem, skakałem ze spadochronem i pływałem na wakeboardzie. Ukończyłem maraton i 1/2 Ironmana. Uzyskałem też certyfikat coacha organizacji ICF. Jak widzisz, działo się…

Aż w wieku 41 lat po raz pierwszy zostałem ojcem.

Na świat przyszła Tosia… I świat się zatrzymał… Postanowiłem przerwać pracę, żeby być bliżej niej, spędzać więcej czasu z rodziną i rozwijać się jako tata. Na urlopie rodzicielskim spędziłem niemal rok. Bardzo chciałem jak najlepiej zrozumieć tę małą istotkę, która pojawiła się w moim życiu. Dotrzeć do niej, nawiązać relację. Podświadomie czułem, że im wcześniej zacznę budować z nią więź, tym silniejsza będzie ona w przyszłości.

Nie ufałem swojej męskiej intuicji, więc chciałem się jak najwięcej dowiedzieć. Wertowałem książki, czytałem blogi, sięgałem do źródeł polskich i zagranicznych. Starałem się znaleźć wiedzę i poznać umiejętności, które pomogłoby mi jak najbardziej zbliżyć się do mojej córki i pomóc jej w bezpiecznym odnalezieniu się w nowym dla niej świecie. Szybko odkryłem filozofię rodzicielską RIE i chociaż wydawała się ona na początku dziwna, szybko przekonałem się, że to najlepsza ścieżka rodzicielska, jaką moglem sobie wymarzyć. Swoimi prywatnymi odkryciami i przemyśleniami zacząłem dzielić się na blogu. Bez większego planu na to, co z tego wyniknie. Aż przyszedł moment przełomu…

Pierwszego dnia po powrocie do pracy zostałem zwolniony.

Byłem zszokowany obrotem sytuacji a przy okazji zrozumiałem też, co czują mamy wracające z macierzyńskiego. Przyszedł czas trudnego wyboru. Wracać do korporacyjnego świata w jakimś innym miejscu, co da rodzinie bezpieczeństwo finansowe? Czy zrealizować własne marzenie o projekcie zawodowym, który da mi mnóstwo satysfakcji i realnie przysłuży się innym ludziom? Wybrałem to drugie. Wybrałem smaczny sposób na życie – Tasty Way of Life.

Chcę wykorzystać swoją ciekawość i upór w poszukiwaniu wartościowej rodzicielskiej wiedzy z korzyścią dla innych rodziców małych dzieci.

W internecie jest mnóstwo informacji niewiadomego pochodzenia. Bardzo często są to artykuły anonimowych autorów pracujących dla dużych portali. Znalezienie rzetelnych źródeł, które pomagają w odpowiedzi na setki rodzicielskich pytań, nie jest proste. A przecież często potrzebujemy mieć odpowiedź na już. Musimy rozwiązać szybko konkretny problem, dokonać jakiegoś ważnego wyboru.

Chcę pomóc mamom i tatom małych dzieci podejmować najlepsze decyzje dotyczące opieki i wychowania swoich pociech. Nawet jeśli nie mają wiele czasu. Żeby poczuli się spokojnie, kompetentnie i bardziej spełnieni jako rodzice.

Jak konkretnie skorzystasz, śledząc bloga?

Kontakt i współpraca

Być może masz sugestie, pomysły albo komentarze, którymi chciałbyś się ze mną podzielić. A może masz pomysł na wspólny projekt – non-profit, barterowy albo komercyjny. Moje 17 lat doświadczenia w marketingu i reklamie dużych korporacji z pewnością zaowocuje odpowiedzialną, kreatywną współpracą i zrozumieniem wzajemnych potrzeb. Nie wahaj się, z przyjemnością przeczytam Twoją wiadomość i obiecuję na nią odpowiedzieć. Pisz na: tomasz@tastywayoflife.com

Cieszę się z Twoich odwiedzin i dziękuję za zaufanie!

Tomasz Smaczny