Jak iść, żeby spełnić swoje marzenia? Rozmowy z alter ego. Tydzień 7.

To jest artykuł z cyklu W 12 tygodni do Twojego wymarzonego roku 2018. Jesteś tu pierwszy raz? Nie przejmuj się! Możesz zacząć w dowolnym momencie.

Najlepiej jest iść tak, żeby dojść tam, gdzie się chce i w czasie, który się na to przeznaczyło. A jeszcze przy okazji czerpać radość z drogi. Dobrze jest mieć wypróbowanych towarzyszy podróży, praktyczny plan i odpowiedni bagaż. A kiedy się dojdzie do celu – wiedzieć co dalej.

Zapraszam cię na pewne sprawdzone tropy, z których możesz skorzystać, by iść bezpiecznie i dojść szczęśliwie. Dzisiejszym tropem są Rozmowy z Alter Ego.

Jak rozmawiać z alter ego?

Alter ego to twoje drugie ja. Inne, zamienne.

Nie obawiaj się, nie zwariujesz i nie rozdwoisz się! – to tylko narzędzie kontroli.

Kiedy chcesz sprawdzić, czy właściwie postępujesz, zamiast grzęznąć w niekończących się roztrząsaniach, przywołaj w wyobraźni dwie postaci: Twojego Prawdziwego Przyjaciela i Twojego Zaciekłego Wroga. Jeśli pamiętasz, jak cię widzą inni ludzie, nie będziesz mieć problemu, żeby ich przywołać. Oddaj im głos, wysłuchaj, co mają do powiedzenia. Wyciągnij wnioski.

Możesz zresztą korzystać z wielu innych alter ego, na przykład Zwycięzcy, na przykład Ofiary, na przykład Małej Dziewczynki, na przykład Dojrzałego Mężczyzny. Wybór należy do ciebie i wnioski należą do ciebie.

Naucz się słyszeć i przyjmować do wiadomości głosy rozmaitych ego, które składają się na twoje Ja.


Trzymam za Ciebie kciuki, gdziekolwiek jesteś na swojej drodze do spełnienia marzeń. Cokolwiek postanowiłeś/postanowiłaś zrobić. Za tydzień poznasz nowe narzędzie, które może Ci pomóc w podróży przez mniejsze lub większe życiowe zmiany – Rezyliencję.


Ewa Mukoid on EmailEwa Mukoid on FacebookEwa Mukoid on LinkedinEwa Mukoid on Youtube
Ewa Mukoid
Coach MCC ICF, mentor, założycielka Instytutu Mukoid. Doktor nauk humanistycznych, filozof i przedsiębiorca, autorka książek i artykułów. Praktykuje coaching jako filozofię sensownego życia i sztukę szczęścia. Od 2000 roku prowadzi procesy rozwojowe oraz mentoring dla osób, zespołów i organizacji, które chcą wzmacniać swoją efektywność i kreatywność, rozwijając umiejętności osiągania satysfakcji (radości) poprzez świadome i twórcze rozwijanie swoich zasobów. Autorka Książki dla Ciebie, z której pochodzi ten artykuł.

Zobacz także: