Jak iść, żeby spełnić swoje marzenia? Rozmowy z alter ego. Tydzień 7.

To jest artykuł z cyklu W 12 tygodni do Twojego wymarzonego roku 2018. Jesteś tu pierwszy raz? Nie przejmuj się! Możesz zacząć w dowolnym momencie.

Najlepiej jest iść tak, żeby dojść tam, gdzie się chce i w czasie, który się na to przeznaczyło. A jeszcze przy okazji czerpać radość z drogi. Dobrze jest mieć wypróbowanych towarzyszy podróży, praktyczny plan i odpowiedni bagaż. A kiedy się dojdzie do celu – wiedzieć co dalej.

Zapraszam cię na pewne sprawdzone tropy, z których możesz skorzystać, by iść bezpiecznie i dojść szczęśliwie. Dzisiejszym tropem są Rozmowy z Alter Ego.

Jak rozmawiać z alter ego?

Alter ego to twoje drugie ja. Inne, zamienne.

Nie obawiaj się, nie zwariujesz i nie rozdwoisz się! – to tylko narzędzie kontroli.

Kiedy chcesz sprawdzić, czy właściwie postępujesz, zamiast grzęznąć w niekończących się roztrząsaniach, przywołaj w wyobraźni dwie postaci: Twojego Prawdziwego Przyjaciela i Twojego Zaciekłego Wroga. Jeśli pamiętasz, jak cię widzą inni ludzie, nie będziesz mieć problemu, żeby ich przywołać. Oddaj im głos, wysłuchaj, co mają do powiedzenia. Wyciągnij wnioski.

Możesz zresztą korzystać z wielu innych alter ego, na przykład Zwycięzcy, na przykład Ofiary, na przykład Małej Dziewczynki, na przykład Dojrzałego Mężczyzny. Wybór należy do ciebie i wnioski należą do ciebie.

Naucz się słyszeć i przyjmować do wiadomości głosy rozmaitych ego, które składają się na twoje Ja.


Trzymam za Ciebie kciuki, gdziekolwiek jesteś na swojej drodze do spełnienia marzeń. Cokolwiek postanowiłeś/postanowiłaś zrobić. Za tydzień poznasz nowe narzędzie, które może Ci pomóc w podróży przez mniejsze lub większe życiowe zmiany – Rezyliencję.


 

Nie odchodź bez pożegnania!

Jeśli coś Cię poruszyło w powyższym tekście, nie odchodź proszę bez pożegnania! Każde udostępnienie, komentarz i lajk są dla mnie bardzo wartościową reakcją. Dzięki temu wiem, co mogę zrobić, żeby ten blog był coraz lepszy. Będę wdzięczny za każdą reakcję. Dziękuję!
Ewa Mukoid on EmailEwa Mukoid on FacebookEwa Mukoid on LinkedinEwa Mukoid on Youtube
Ewa Mukoid
Coach MCC ICF, mentor, założycielka Instytutu Mukoid. Doktor nauk humanistycznych, filozof i przedsiębiorca, autorka książek i artykułów. Praktykuje coaching jako filozofię sensownego życia i sztukę szczęścia. Od 2000 roku prowadzi procesy rozwojowe oraz mentoring dla osób, zespołów i organizacji, które chcą wzmacniać swoją efektywność i kreatywność, rozwijając umiejętności osiągania satysfakcji (radości) poprzez świadome i twórcze rozwijanie swoich zasobów. Autorka Książki dla Ciebie, z której pochodzi ten artykuł.

Zobacz także