Kiedy wiatr, deszcz lub ciemność straszy. Jak pomóc dziecku? [wideo]

Gdy jedna z mam w grupie fejsbukowej Rodzice RIE zapytała, jak radzić sobie z panicznym strachem i histerią jej dziecka, kiedy wieje zbyt silny wiatr, pomyślałem, że włączę się do dyskusji w postaci filmu wideo. Tak zrodził się pomysł na na cykl „RIE na Ziemi”. Chcę w nim podpowiadać, jak podejście RIE może nam rodzicom pomagać na co dzień.

Przed Tobą pierwszy odcinek poświęcony nieprzyjemnym doznaniom sensorycznym. Opowiadam w nim:

  • jak zareagować w chwili, kiedy widzimy negatywną reakcję dziecka na nieprzyjemne doznanie
  • czy samodzielnie rozwiązywać jego problem
  • dlaczego ważne jest uświadomienie sobie, jak sami traktujemy wiatr, deszcz, zimno czy ciemność
  • w jaki sposób mądrze proponować dziecku możliwe rozwiązania
  • co możemy zyskać, kiedy przejdziemy wspólnie z Maluchem przez trudne dla niego momenty

Jeśli uznasz ten film za wartościowy, proszę subskrybuj kanał na You Tube. To będzie dla mnie sygnał, że warto robić kolejne filmy w tym cyklu. A przy okazji kiedy zbierze się nas pierwsza setka, będę mógł zmienić adres internetowy kanału na bardziej przyjazny 😉

Zastanawiasz się, jak podejście RIE działa w codziennym życiu? Dołącz do grupy rodzicielskiej Rodzice RIE, gdzie już ponad 2500 rodziców aktywnie pomaga sobie rozwiązywać codzienne wyzwania.

Grupa jest otwarta dla wszystkich! 🙂

Tomasz Smaczny on EmailTomasz Smaczny on FacebookTomasz Smaczny on InstagramTomasz Smaczny on LinkedinTomasz Smaczny on Youtube
Tomasz Smaczny
Nazywam się Tomasz Smaczny. Rodzicielstwo w duchu RIE (raj) to mój smaczny sposób na życie. Wspieram mamy i tatów w podejmowaniu najlepszych decyzji dotyczących wychowania swoich pociech. Żebyś jako rodzic miał więcej frajdy, spokoju, luzu i spełnienia. Robię to w oparciu o nurt rodzicielski RIE (czytaj: raj), który jako pierwszy konsekwentnie promuję publicznie w Polsce, oraz o wieloletnią praktykę coachingową. Sam jestem tatą pięciooletniej Tosi i doskonale wiem, że dużo łatwiej jest mówić niż robić.
Dlaczego to robię? Przeczytaj moją historię...

Zobacz także:

recent_post_slider category="289" limit="5" design="design-3" hide_post="5163"