Kupa w pielucha czy siku w nocniku? Jak ogarnąć toaletę Malucha? [wideo]

Toaleta to moim zdaniem kluczowe miejsce w każdym domu. Spędzamy w nim w sumie masę czasu na bardzo ważnych sprawach. Robimy tu siku i kupkę. Mama, tata i dziecko. Ale stop! Oczywiście, że to nieprawda, bo przecież dziecko wypróżnia się często poza toaletą. I właśnie o podejściu do wypróżniania i odpieluchowywania opowiadam w kolejnym odcinku z cyklu “RIE na Ziemi.”

RIE na Ziemi” to cykl filmów wideo, inspirowany prawdziwymi problemami rodziców, którymi dzielą się w grupie fejsbukowej Rodzice RIE. Podpowiadam w nim, jak podejście RIE może nam rodzicom pomagać na co dzień.

W dzisiejszym odcinku dowiesz się:

  • jak najlepiej ocenić, kiedy dziecko jest gotowe na samodzielną toaletę
  • na czym polega Naturalna Higiena Niemowląt
  • co wypróżnianie dzieci ma wspólnego z rozwojem ich samokontroli i autonomii
  • czy pozostawienie dziecka z brudną pieluszką w czasie zabawy to przejaw zaniedbania czy szacunku rodzica do dziecka?

Jeżeli uznasz ten film za wartościowy, proszę subskrybuj kanał na You Tube. To będzie dla mnie sygnał, że warto robić kolejne filmy w tym cyklu. A przy okazji kiedy zbierze się nas pierwsza setka, będę mógł zmienić adres internetowy kanału na bardziej przyjazny 😉

Jeśli zaciekawił Cię temat RIE i zastanawiasz się, jak to podejście działa w praktyce, dołącz do grupy rodzicielskiej Rodzice RIE, gdzie już ponad 1800 rodziców aktywnie pomaga sobie rozwiązywać codzienne wyzwania.

Grupa jest otwarta dla wszystkich! 🙂
Bezpłatny kurs RIE
Tomasz Smaczny on EmailTomasz Smaczny on FacebookTomasz Smaczny on InstagramTomasz Smaczny on LinkedinTomasz Smaczny on Youtube
Tomasz Smaczny
Nazywam się Tomasz Smaczny i jestem ciekawym tatą.
Pomagam mamom i tatom małych dzieci podejmować najlepsze decyzje dotyczące opieki i wychowania swoich pociech. Żeby poczuli się spokojnie, kompetentnie i bardziej spełnieni jako rodzice.

Jak i dlaczego to robię? Przeczytaj moją historię...

Zobacz takżerecent_post_slider category="289" limit="5" design="design-3" hide_post="5249"