Ranking ojców według popularności.

Kiedy ostatnio przeglądałem zestawienie pierwszej setki stron na Facebooku w Polsce, udostępnionej przez rodzimy serwis NapoleonCat.com, zacząłem się zastanawiać, ilu w niej jest aktywnych ojców i kim oni są. Pomyślałem też, że skoro Facebook to nadal w Polsce najbardziej popularna platforma społecznościowa, to w oparciu o zestawienie największych stron, można też pokusić się o ranking ojców według popularności.

UWAGA! Ta strona może się długo ładować, bo linkuje bezpośrednio do wielu zdjęć i filmów polskich celebrytów. Warto być cierpliwym…

Kogo mam na myśli pisząc aktywny ojciec? Chodzi mi oczywiście nie o takich, którzy zajmują się dzieckiem, bo zakładam, że wszyscy się swoimi dziećmi w jakiś sposób opiekują. W tym rankingu skupiłem się na ojcach, którzy opisują lub pokazują swoje dzieci na swoim oficjalnym profilu facebookowym lub instagramowym.

To kryterium sprawiło, że w zestawieniu nie znaleźli się tak popularni panowie jak Kuba Błaszczykowski, Łukasz Piszczek, Piotr Żyła czy Pezet. Przeglądając ich profile kilka miesięcy wstecz nie znalazłem u nich żadnej wzmianki o dzieciach. Oczywiście aż prosi się w tym miejscu o pytanie, dlaczego. A przy okazji o ocenę, czy rodzice w ogóle powinni pokazywać swoje dzieci w mediach społecznościowych, szczególnie kiedy są bardzo znani. Widocznie wyżej wymienieni panowie uznali, że nie warto tego robić i tej decyzji konsekwentnie się trzymają.

W związku z tym okazało się ostatecznie, że wśród setki największych polskich fanpejdży znalazło się dokładnie siedem prowadzonych przez aktywnych ojców. Poniżej przedstawiam listę znanych tatów w kolejności od najmniejszej do największej liczby obserwujących ich fanów na Facebooku. Przyglądam się, w jaki sposób pokazują dzieci lub wspominają o swoim ojcostwie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zaglądam również na ich profile na Instagramie.

#7 Grubson – 792K fanów

Grubson to z pewnością tata pozytywny, radosny i dumny. Od czasu do czasu pokazuje się z dziećmi i od razu wiadomo, skąd czerpie sens życia i co jest dla niego najważniejsze… W sierpniu ukazało się wideo promujące singiel Reset, w którym główne role zagrały też jego maluchy.

#wolnyponiedziałek 😁🐗👨‍👩‍👧‍👦#restart #dzikiwdomu #familyfirst #majan #myprecious #sensżycia ❤️

Opublikowany przez Grubsona Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Pierwsze "małe" kroki na dużej scenie…👏😁👏 #dumnytata #zespółprzygoda #myprecious #likefatherlikedaughter

Opublikowany przez Grubsona Piątek, 9 czerwca 2017

Wszystkiego naj dla małych i dużych😉😁 #dziendziecka #majan #szczesliwytata #myprecious #familyfirst #familytime

Opublikowany przez Grubsona Czwartek, 1 czerwca 2017

#6 O.S.T.R. – 810K fanów

O.S.T.R. ma dwóch synów i pokazuje się z nimi w czasie tradycyjnie rodzinnych okazji. Zobaczcie wspólne życzenia świąteczne i kilka zdjęć z wakacji. Może za jakiś czas to tata będzie występował gościnnie na fanpejdżu starszego syna Jaśka, bo ten już zaczął karierę raperską.

VIDEO ŻYCZENIA ŚWIATECZNE

https://www.instagram.com/p/BYJPKzol2hg/?taken-by=adam.ostr.ostrowski

https://www.instagram.com/p/BXX45TBFn92/?taken-by=adam.ostr.ostrowski

https://www.instagram.com/p/BWzzzYzlKUY/?taken-by=adam.ostr.ostrowski

#5 Filip Chajzer – 818K fanów

Filip Chajzer tatą został całkiem niedawno. Pod koniec października ubiegłego roku. Ale już się przekonaliśmy, że z synkiem też humor go nie opuszcza… ?

Z pozdrowieniami dla wszystkich pochłoniętych szamotaniną z prezentami, fryzurą, ałtfitem i skowylącymi pacholęciami przed wyjściem na wigilię 🎄🎁💇🎅 Drogie siostry Godlewskie – nie jesteście same. Nas – ludzi, którym wydaje się, że potrafią jest więcej 😜 Wesołych świąt miastom, miasteczkom, wsiom i wioseczkom 🇵🇱 ps. oglądasz, a właściwie to słuchasz na własną odpowiedzialność ⚠️

Opublikowany przez Filipa Chajzer Niedziela, 24 grudnia 2017

https://www.instagram.com/p/BcNy2O9jhL2/?taken-by=filip_chajzer

Kiedy z rana się zesr💩eś a dziadek ma już gotowe rozwiązanie 😉

Opublikowany przez Filipa Chajzer Niedziela, 19 listopada 2017

A tak wygląda najszczęśliwszy człowiek na świecie 💪

Opublikowany przez Filipa Chajzer Poniedziałek, 30 października 2017

#4 Maciej Stuhr – 905K fanów

Maciej Stuhr o mały włos wypadłby z zestawienia, bo na Facebooku znalazłem tylko jedno rodzinne wideo, na dodatek z dziadkiem Jerzym w roli głównej. Okazało się jednak, że mimo wielu ról filmowych i społecznych, które pełni pan Maciej, znajduje jeszcze przestrzeń na pokazanie się w roli taty. Trzeba tylko zajrzeć na Instagram. Od siebie dodam, że bardzo lubię humor i twórczość Maciej Stuhra. Wcale nie dlatego, że jesteśmy rówieśnikami i że w 2016 roku urodziły nam się dzieci. Chociaż to przyjemny zbieg okoliczności.

Jerzy już zaczął party z wnukami. Mam nadzieję, że Wy też! Szczęśliwego Nowego Roku Kochani!

Opublikowany przez Macieja Stuhr Niedziela, 31 grudnia 2017

https://www.instagram.com/p/BcrR7jlDvLF/?taken-by=maciej_stuhr

https://www.instagram.com/p/BZk3gpJDxn9/?taken-by=maciej_stuhr

https://www.instagram.com/p/BRilignj5nk/?taken-by=maciej_stuhr

https://www.instagram.com/p/BRYmjq4D4sP/?taken-by=maciej_stuhr

Jeśli lubisz rankingi, na pewno zainteresuje Cię też Ranking żon według znaków zodiaku. Lektura obowiązkowa dla każdej małżonki (i jej męża)!

#3 Sobota – 961K fanów

Myślę sobie, że Sobota lubi być tatą. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, w życiu niczym się tak nie naćpał, jak miłością do swojego syna. Trzeba mu też przyznać, że jest konsekwentny. Lubi prowokować, nawet jako tata synka o ciemnym kolorze skóry, przez co już spotkał się z hejtem w sieci.

https://www.facebook.com/SobotaStoproRap/photos/a.2182253955125420.1073741846.110751088942394/2260334137317401/?type=3&theater

https://www.facebook.com/SobotaStoproRap/photos/a.2182253955125420.1073741846.110751088942394/2251035534913928/?type=3&theater

https://www.instagram.com/p/Bch5rakh9l-/?taken-by=sobotastoprocent

https://www.instagram.com/p/Bbt2K3lBDfN/?taken-by=sobotastoprocent

#2 Mamed Khalidov – 1M fanów

Mamed Khalidov, jak na twardego sportowca przystało, trenuje razem z synem od małego. Ale znajduje też czas, żeby docenić jego zdolności artystyczne no i pomyśleć o żonie! A chłopak z pewnością częściej się uśmiecha od taty, przynajmniej oficjalnie…

Siemano ludzie,a my dalej trenujemy✌🏻😂👊🏿

Opublikowany przez Mamed Khalidov Niedziela, 29 października 2017

Siemanoooooo💪💪💪

Opublikowany przez Mamed Khalidov Wtorek, 26 września 2017

On mnie dziś zabił 😂😂😂

Opublikowany przez Mamed Khalidov Sobota, 8 lipca 2017

Kwiaty dla mamy💐

Opublikowany przez Mamed Khalidov Poniedziałek, 5 czerwca 2017

#1 Robert Lewandowski – 9,287M fanów

Najlepszy na boisku, najpopularniejszy na Facebooku, najlepszy możliwy tata dla swojej 9-miesięcznej córki Klary. Bogaty, kulturalny i skromny – jak tu go nie lubić? Na razie wśród ojców celebrytów w Polsce nie ma konkurencji. Tym bardziej, że chętnie fotografuje się ze swoją córeczką.

https://instagram.com/p/BdSFYGCHpaX/

Nasze pierwsze wspólne Święta. Życzymy Wam równie magicznych chwil razem 👨‍👩‍👧🎄Merry Christmas Everyone 🎅

Opublikowany przez Roberta Lewandowskiego Niedziela, 24 grudnia 2017

https://www.instagram.com/p/BcC8-9gnVD8/?taken-by=_rl9

https://www.instagram.com/p/Ba_Y_9iHi8T/?taken-by=_rl9

https://www.instagram.com/p/BXkkJCUHrgN/

https://instagram.com/p/BWSb2vmnhO0/

https://instagram.com/p/BVxGJ7iHXL4/

https://www.instagram.com/p/BVsKJeDH9OW/?taken-by=_rl9

https://www.instagram.com/p/BTqu1wAFf-5/?taken-by=_rl9


Co nowego czeka nas w tym roku?

Możliwe, że któryś z ojców ze sporym stażem pokaże się wreszcie z dziećmi. Dzieci rosną szybko i niedługo same będą miały swoje profile w sieci czy rodzice tego chcą czy nie.

Może też ktoś z naszych rodzimych gwiazdorów zostanie ojcem po raz pierwszy i się tym pochwali? Gdyby to przytrafiło się Wojciechowi Szczęsnemu lub Sylwestrowi Wardędze, od razu wskoczyliby na podium. Trzymamy kciuki!

Jest też prawdopodobne, że ranking ojców uzupełni zupełnie nowy znany tata. Tylko musi jeszcze zdobyć więcej fanów na FB, bo jeśli nie wskoczy do pierwszej setki w Polsce, to mimo bycia tak rozpoznawalnym facetem, w tym rankingu się nie znajdzie… Jak myślicie, co jest trudniejsze?


Tomasz Smaczny on EmailTomasz Smaczny on FacebookTomasz Smaczny on InstagramTomasz Smaczny on LinkedinTomasz Smaczny on Youtube
Tomasz Smaczny
Nazywam się Tomasz Smaczny. Rodzicielstwo w duchu RIE (raj) to mój smaczny sposób na życie. Wspieram mamy i tatów w podejmowaniu najlepszych decyzji dotyczących wychowania swoich pociech. Żebyś jako rodzic miał więcej frajdy, spokoju, luzu i spełnienia. Robię to w oparciu o nurt rodzicielski RIE (czytaj: raj), który jako pierwszy konsekwentnie promuję publicznie w Polsce, oraz o wieloletnią praktykę coachingową. Sam jestem tatą pięciooletniej Tosi i doskonale wiem, że dużo łatwiej jest mówić niż robić.
Dlaczego to robię? Przeczytaj moją historię...

Zobacz także:

O czym gadają faceci w grupie Lepszy Tata?

O czym gadają faceci w grupie Lepszy Tata?

Mija już rok, odkąd z Jarkiem Kanią z Ojcowskej Strony Mocy założyliśmy fejbukową grupę wspierających się ojców: Lepszy Tata -...
Read More
5 skutecznych sposobów na wyrzucenie z przedszkola w trakcie adaptacji dziecka.  (historia prawdziwa)

5 skutecznych sposobów na wyrzucenie z przedszkola w trakcie adaptacji dziecka. (historia prawdziwa)

11 czerwca 2019 roku w (Nie)Kochanym Przedszkolu w Krakowie Pani Dyrektor zasugerowała nam, abyśmy zmienili placówkę naszej niespełna trzyletniej córce,...
Read More
W jakim wieku najlepiej zostać ojcem?

W jakim wieku najlepiej zostać ojcem?

Niedawno miałem przyjemność być gościem Jarka Kani w podcaście "Ojcowska Strona Mocy". Zostaliśmy ojcami w zupełnie różnym wieku: Jarek mając...
Read More
Minimalistyczna wyprawka dla noworodka.

Minimalistyczna wyprawka dla noworodka.

"Im mniej, tym lepiej." to motto bardzo bliskie mojemu sercu. Dlatego kiedy na moim ulubionym portalu dla rodziców - Ładne...
Read More
O tym, dlaczego warto ufać dziecku bardziej niż sobie, czyli historia zaginionego kotka.

O tym, dlaczego warto ufać dziecku bardziej niż sobie, czyli historia zaginionego kotka.

Nasza Tosia przez ponad pół swojego dwuipółrocznego życia miała przyjaciela – Kotka Psotka. Kotek Psotek był szary, mięciutki, miauczał po...
Read More