Którędy po szczęście swojego dziecka?

Kiedy przygotowywałem wystąpienie na konferencję EduBears o zaletach wolnej zabawy, nie spodziewałem się, że tak naprawdę dotknąłem znacznie ważniejszego tematu – szczęścia naszych dzieci.

Mam wrażenie, że generalnie jako rodzice mamy tendencję do faworyzowania rozwoju intelektualnego własnych dzieci. Mniej zajmujemy się rozwojem fizycznym (o czym świadczą niestety praktykowane nagminnie zwolnienia z WFu) a już najmniej rozwojem emocjonalnym. A przecież to właśnie rozwój emocjonalny dzieci do około szóstego roku życia jest kluczowy dla skonstruowania filarów ich osobowości. To w tym czasie kształtuje się pewność siebie, odporność na przeciwności czy zdrowy upór w dążeniu do obranego celu. Kiedy brakuje solidnych fundamentów zbudowanych w dzieciństwie, w życiu dorosłym może być potem niełatwo naprawić ubytki. A bez solidnego fundamentu trudno jest budować stabilne i satysfakcjonujące życie. Również to rodzinne.

Zapraszam Cię do obejrzenia półgodzinnego wystąpienia, w którym mierzę się z tym tematem. Mam nadzieję, że te kilkadziesiąt minut własnej refleksji oraz bardzo praktyczne informacje, które tam znajdziesz, rozświetlą nieco drogę do szczęścia Twojego dziecka a Tobie dadzą sporo satysfakcji z rodzicielstwa. Czego serdecznie Ci życzę!

Oglądam i słucham.


Jeśli zaciekawił Cię temat RIE i zastanawiasz się, jak to podejście działa w praktyce, dołącz do grupy rodzicielskiej Rodzice RIE, gdzie już ponad 1400 rodziców aktywnie pomaga sobie rozwiązywać codzienne wyzwania.


Bezpłatny kurs RIE
Tomasz Smaczny on EmailTomasz Smaczny on FacebookTomasz Smaczny on InstagramTomasz Smaczny on LinkedinTomasz Smaczny on Youtube
Tomasz Smaczny
Nazywam się Tomasz Smaczny i jestem ciekawym tatą.
Pomagam mamom i tatom małych dzieci podejmować najlepsze decyzje dotyczące opieki i wychowania swoich pociech. Żeby poczuli się spokojnie, kompetentnie i bardziej spełnieni jako rodzice.

Jak i dlaczego to robię? Przeczytaj moją historię...

Related Posts

recent_post_slider category="289" limit="5" design="design-3" hide_post="5560"